Search
  • Elvyra Vaišvilė

Veido tonikas- kam jis reikalingas?

Updated: Apr 4, 2020

Labai dažnas klausimas: kam reikalingas tonikas?

Apie tai ir papasakosime šiame straipsnyje. 


Kas yra tonikas?


Tonikas  - tai skysta, skaidri arba pusiau skaidri kosmetinė priemonė, kurios 95-98% sudėties yra aukštos kokybės distiliuotas vanduo, o likę 2-5% tai – vaisių rūgštys, eteriniai arba augaliniai aliejai, gėlių ekstraktai, vitaminai, naudingi mikroelementai, polimineralai, gamtiniai konservantai. Yra tonikų kuriuose galima rasti fosfatų, parabenų ar naftos perdirbimo produktų – tokiu reikėtų vengti. Sudėtyje taip pat gali būti vieno ar kelių rūšių spirito.

Toniko sudėtis priklauso nuo odos būklės kuriai jis yra skirtas.

Išvardinsiu ingredientus, kuriu tonikuose reikia vengti. Juos tikrai galite matyti ant etiketės: Alcohol Denat, Benzyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Acetone, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben. Visi šie elementai turi toksinių savybių ir  gali dirginti bei džiovinti odą.

Kam reikalingas tonikas?


Mūsų odą dengia hidrolipidinė mantija, kuri atlieka apsauginę funkciją. Ji neleidžia patogeniniams mikroorganizmams patekti į gilesnius odos sluoksnius. Apsauga vyksta tik tuo atveju jei odos pH yra normoje. Norma yra kai pH 4,5-5,5. Esant normaliai pH terpei blogosios bakterijos žūsta, o gerosios dauginasi. Jei tik pH kyla, t.y. pasidaro šarminis – sutrinka ląstelių atsinaujinimo procesas, susidaro spuogai (patogeninės bakterijos aktyviai dauginasi), padidėja epidermio jautrumas.

Kaip oda tampa šarminė? Tai nutinka, kai prausiamės vandeniu iš čiaupo, naudojame muilą ir agresyvias valymo priemones. Palaipsniui tai sunaikina hidrolipidinę mantiją. Ir tokiais atvejais tonikas ateina į pagalbą, nes jis:


  • normalizuoja ir atstato odos pH;

  • trukdo šarminimo procesui;

  • užbaigia valymo procesą ir paruošia odą kremo ar serumo užtepimui;

  • drėkina epidermį;

  • gaivina odą;

  • pasižymi antibakteriniu, priešuždegiminiu, raminančiu poveikiu.

Hidrolipidinė mantija sugeba atsigauti, tačiau tai užima daug laiko. Pvz., Panaudojus muilą, kurio pH yra nuo 9 iki 12, vandens ir riebalų apvalkalas geriausiu atveju atsistato per 1,5–2 valandas. O po plovimo vandentiekio vandeniu, kurio pH siekia 8-10, - apie 5-6 valandas. Bet jei naudojate tinkamą toniką pagal odos būklę, šį procesą galima pagreitinti, sugrąžinus odai reikiamą rūgštingumo lygį. Kokį toniką rinktis? Veido toniką reikėtų rinktis pagal odos tipą.

Mišriai odai tinka tonikai, kurie drėkina, gaivina bei neutralizuoja pH. Svarbu, kad tonikas nesausintų odos. Riebiai odai tinka tonikai, kurie sutraukia poras bei naikina bakterijas. Dauguma tonikų, skirtų riebiai odai sudėtyje turi alkoholio. Alkoholio reikėtų vengti, nes jis išsausina odą ir taip dar labiau suaktyvina riebalų išskyrimą. Sausai odai tinka tonikai, kurie drėkina bei minkština odą. Jautrios odos savininkės turėtų naudoti tonikus,  kurie ramina odą. Brandžiai odai skirti tonikai turėtų skatinti ląstelių atsinaujinimą bei drėkintų odą. Turėdami daugiau klausimų, kreipkitės į mus, pakonsultuosime, patarsime ir parinksime tinkamiausias jūsų veido odos priežiūros priemones. 

#promoting #smartsales #shop

20 views0 comments

INFORMACIJA

Užsisakykite mūsų naujienas!

KONTAKTAI

Tel. +370 609 99064

©2020 by Kremukai.lt  
Visos teisės saugomos