Search
  • Elvyra Vaišvilė

Prebiotikai kosmetikoje


Kasdieną mūsų oda reaguoja į aplinkos faktorius, bet žmogus nejaučia jokio poveikio ir diskomforto. Tačiau stresas, netinkamas kosmetikos priemonių naudojimas, genetiniai faktoriai, miesto tarša gali įjautrinti odą. Jautri oda yra susijusi su susilpnėjusia odos barjero funkcija, todėl jis turi būti apsaugotas ir sustiprintas.


Mūsų oda yra tarsi eko-sistema su savais mikroorganizmais. Ant odos gyvena apie 1 milijonas bakterijų vienam kvadratiniam centimetrui! Visa tai vadinama- mikrobiota. Mikrobiota atlieka svarbu vaidmenį mūsų imunitetui ir prisitaikymui. Išlaikydami gerųjų bakterijų pusiausvyrą, padėsime odai apsisaugoti nuo kenksmingų bakterijų, kurios sukelia uždegimą.


Probiotikai visiems gerai girdėtas apibrėžimas. Probiotikai yra gyvi mikroorganizmai, bakterijų kultūros, teigiamai veikiančios mikroflorą. Sistemingai vartojant maistą arba, mūsų atveju, prižiūrint odą, probiotikų pagalba galima teigiamai paveikti odos mikrobiomą ir žymiai pagerinti odos būklę


1995 m. mokslininkai pasiūlė terminą „prebiotikas“, kuris žymėtų medžiagas, kurios yra probiotikų maisto šaltinis. Paprasčiau tariant, probiotikai teigiamai veikia organizmą, o prebiotikai yra jų „maistas“. Prebiotikai yra specialūs komponentai, specialios medžiagos ar medžiagų kompleksai, kurie sistemingai naudojant išoriškai, teigiamai veikia odos mikroflorą, skatina „gerųjų“ bakterijų augimą ir gyvybinę veiklą. Jie padeda išsaugoti natūralią epidermio ekosistemą ir palaiko jos apsaugines funkcijas. Grožio pramonėje ypač populiarūs tokie prebiotikai kaip peptidai (pienas ir soja), aminorūgštys (argininas, lizinas, prolinas), antioksidantai (Q10, vitaminai A, E ir C), taip pat augalų ekstraktai (morkos, moliūgai, ryžiai) ir daug kitų.


Kuo probiotikai naudingi odai?


1. minkština ir drėkina;

2. ramina;

3. mažina jautrumą;

4. sustiprina natūralų apsauginį odos barjerą;

5. prisotina odą vitaminais ir gyvybę teikiančiomis medžiagomis.


Prebiotikai prisideda prie normalios odos mikrofloros vystymosi. Šiose medžiagose yra specialaus “maisto”, kuris „maitina“ naudingus epidermio mikroorganizmus. „Maitindami“ gerąsias bakterijas prebiotikai veikia tokiu būdu: susidariusi palanki rūgščių ir šarmų pusiausvyra, sulėtina ir visai sustabdo patogeninių mikrobų veiklą, o gerųjų mikrobų dauginimasis pagreitėja. To pasekoje, normalizuojasi epidermio apsauginės sistemos darbas; neutralizuojamas atstumiantis kvapas; mažėja uždegimai.

Kam tinkama kosmetika su prebiotikais?


Be jokios abejonės, bet kuriai, net labai gražiai, sveikai ir jaunai odai reikalingos maistinės medžiagos. Tačiau produktai su prebiotikais ypač rekomenduojami:


! saulės nudegimams gydyti;

! esant aknei;

! turint labai jautrią ir dehidratuotą odą;

! esant rožinei, atopiniam ir seborėjiniam dermatitui;

! atkurti natūralią apsauginę epidermio barjera, įskaitant po agresyvių kosmetinių procedūrų.Ar saugu išbandyti kosmetiką su prebiotikais?


Norime nuraminti: prebiotikai yra saugus odos priežiūros kosmetikos ingredientas ir tinka skirtingų tipų savininkėms. Bet yra vienas „bet“: būkite atsargūs, ir pirkite tik kokybišką kosmetiką. Tik geros reputacijos produktai yra tikrai saugūs odos sveikatai.
[COMFORT ZONE] REMEDY linija – ramina ir sustprina jautrią ir įjautrinta odą, sudėtyje nėra kavapiųjų medžiagų.


Linijoje esantys prebiotikai odai suteikia papildomą gynybą, o naturalūs ekstraktai užkerta kelia uždegimui bei atkuria odos barjerą.Pagrindinės veikliosios medžiagos:

1. AUGALINIAI VAKARINIŲ DVYNUČIŲ IR CITRINMĖČIŲ EKSTRAKTAI. Augaliniuose citrinmėčiuose yra flavanoidų –turinčių uždegimą malšilnantį poveikį, kuris padeda sumažinti paraudimą, kraujagyslių išsiplėtimą ir odos temperatūrą. Vakarinių dvynučių ekstraktai padeda sumažinti nemalonius pojūčius.

2. AFRIKINIŲ KIETRIŲ ALIEJUS. Sustirpina odos barjerą, apsaugo odą nuo dehidratacijos.

3. PREBIOTIKAS alfi gliukano oligpsacharidas – gaunamas iš cukraus, padeda stabilizuoti odos ekosistemą, padidina odos atsparumą.Visus REMEDY linijos produktus rasite čia


12 views0 comments

Recent Posts

See All

INFORMACIJA

Užsisakykite mūsų naujienas!

KONTAKTAI

Tel. +370 609 99064

©2020 by Kremukai.lt  
Visos teisės saugomos