Search
  • Elvyra Vaišvilė

Peptidai- odos stangrinimui ir spindesiui


Peptidai - daugumai ne kartą girdėtas žodis, bet turbūt nedaugelis iš tikro žino, kas tai yra ir kaip tai veikia odą. Ar tikrai viską suprantame ir žinome apie juos? Ar tikrai pasirenkame teisingas priemones su peptidais? Pakalbėkime apie šios medžiagos veikimo mechanizmą ir jų vaidmenį kosmetikoje.
Kas yra peptidai ir kaip jie veikia?

Peptidų yra kiekvieno mūsų organizme ir jie gaminami natūraliai. Tai yra baltymų molekulės, sudarytos iš aminorūgščių, o tiksliau iš aminorūgščių grandinių. Peptidų galima rasti beveik visose gyvose ląstelėse, jie tarsi kuria ir organizuoja vidinius ląstelių procesus. Iki 25–30 metų mūsų organizmas pats gamina pakankama kiekį peptidų. Laikui bėgant, organizmo medžiagų apykaita, įskaitant peptidų darbą, keičiasi, o tai daro įtaką mūsų odos būklei. Kadangi peptidai atsakingi už odos elastingumą ir tankumą, pasikeitus jų darbui bei kiekiui oda pastebimai pasikeičia.


Peptidai kosmetikoje

Kosmetikos sudėtyje peptidai atsirado palyginti neseniai. Dažnas kosmetologas pataria naudoti kosmetiką su peptidais kovojant su senėjimu.

Jie turi retą baltymui savybę: prasiskverbia greitai ir giliai ir tuo pačiu yra visiškai saugūs odai bei organizmui. Tad nenuostabu, kad jie buvo pradėti aktyviai naudoti kosmetologijoje. Svarbu tai, kad norint jog peptidai patektų į organizmą, nereikia jokių injekcijų. Net kremo sudėtyje esantys peptidai sugeba prasiskverbti pro raginį odos barjerą ir atlikti savo funkciją- suaktyvinti odos ląstelių gebėjimą atsinaujinti, sustiprinti kolageno, elastino ir hialurono rūgšties sintezę. Peptidų dėka neutralizuojami laisvieji radikalai, reguliuojamas odos imuninis atsakas ir sumažėja uždegiminiai procesai. Tačiau renkantis kosmetiką su peptidais turite žinoti kuris peptidas reikalingas kiekvienoje situacijoje, nes ne kiekvienas tiks jūsų odai. Panagrinėkime pagrindinius peptidų tipus, kurie naudojami kosmetikoje.


Kosmetikoje naudojami ne natūralūs, o sintetiniai peptidų „dvyniai“. Tai nėra blogai. Jie turi trumpesnę aminorūgščių grandinę ir yra mažesni, todėl geriau įsiskverbia į odą. Jie yra atsparesni skaidymui ir veikia ilgiau.


Pagrindiniai peptidų tipai:


Signaliniai – šie peptidai atsakingi už odos ląstelių struktūros stimuliavimą gaminant kolageną, elastiną ir kitus baltymus, kad būtų išlaikytas jos tvirtumas ir elastingumas. Kosmetikos priemonių sudėtyje ieškokite: Acetyl tetrapeptide-9, Caprooyl tetrapeptide-3 Syn-tacks, Tripeptide 1, Hexapeptide-11, Matrixyl (Palmitoyl Pentapeptide-4 ) Matrixyl 3000. Šie išvardinti peptidai yra naudojami stangrinančiose priemonėse.


Stimuliuojantys peptidai. Šio tipo peptidai turi įtakos odos stangrumui ir elastingumui, pašalina padidėjusį jautrumą ir padeda tinkamai dirbti odai kuriant kolageno skaidulas. Kosmetikos priemonių sudėtyje ieškokite: Palmitoilo glicinas, Tripeptidas 1, Palmitoilo tetrapeptidas 7, Tripeptidas 5 .


Atpalaiduojantys - raumenis atpalaiduojantys peptidai yra labiau žinomi kaip Botox peptidai. Jie tikrai veikia botulino toksino principu: blokuoja nervinių impulsų perdavimą į raumenis ir taip išlygina mimikos raukšles. Kremo, kurio sudėtyje yra atpalaiduojančių peptidų, žinoma, negalima lyginti su injekcijomis, tačiau jis vis tiek šiek tiek sumažina nevalingą raumenų įtampą, o tai reiškia, kad išlyginamos mimikos raukšles. Tiesa, teks palaukti- pirmieji matomi rezultatai gali pasirodyti tik 16–20 dieną naudojant priemonę kasdien. Kosmetikos priemonių sudėtyje ieškokite: Argireline (Acetyl Hexapeptide-3, Acetyl Hexapeptide-8), SYN-AKE (Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate), Inyline (Acetyl Hexapeptide-30), SNAP-8 (Acetyl Glutamyl Octapeptide-3), Leuphasyl (Pentapeptide-18).


Imuniniai peptidai - antioksidantai, padedantys imuninei odos sistemai funkcionuoti. Pavyzdžiui, dipeptidas karnozinas dažnai naudojamas gydant uždegimus, akne, taip pat po stiprių rūgtštinių ar lazerinių procedūrų. Jis neutralizuoja laisvuosius radikalus, pagreitina regeneraciją ir skatina gijimą.


Transportiniai peptidai - šis peptidų tipas yra atsakingas už svarbių mikroelementų, tokių kaip varis, magnis, patekimą į odos ląsteles. Vario trūkumas sukelia baltymų pažeidimą ir degeneracinį poveikį. Peptidų, tokių kaip Copper tripeptide, Manganese tripeptide-1, naudojimas žymiai padeda pagerinti odos elastingumą, pašviesinti pigmentaciją, ištirpinti esamus spuogų randus, taip pat turi antioksidacinių savybių.


Kaip naudoti kosmetiką su peptidais?


Pasikonsultuokite. Nepaisant to, kad peptidai laikomi saugiais žmonėms, jie turi kontraindikacijų: cukrinis diabetas, psoriazė, piktybiniai navikai. Reikėtų nepamiršti, kad kremuose su peptidais yra ir kitų ingredientų, kuriems galite būti alergiški. Taigi prieš perkant produktą geriau pasitarti su specialistu.


Tinkamai išanalizuokite savo poreikius. Ar jums tikrai reikia kremo su peptidais? Jūs neturėtumėte naudoti tokių priemonių per anksti, juk jų pagrindinis tikslas yra būtent atjauninimas, o ne senėjimo prevencija. Jei nėra rimtų problemų, nuo 25-30 metų tokius kremus galite pradėti vartoti lokaliai: vokų, lūpų ir nosies srityje. Pilnai pereiti prie kosmetikos su peptidais rekomenduojama nuo 40–45 metų.


Apsispręskite. Renkantis kosmetiką su peptidais, verta ją suskirstyti į dvi kategorijas: raumenis atpalaiduojančią ir kitą. Pirmieji reikalingi ne visiems, o tik tiems, kurie turi pastebimų mimikos raukšlių aplink akių vokus, gilių raukšlių ant kaktos ir lūpų kampuose. Jei tokių problemų nėra, naudokite kitus peptidus, arba geriau - kelių jų derinį.


Turėkite kantrybės. Svarbu suprasti ,kad peptidai, tai ne greitoji pagalba. Norėdami pasiekti matomą efektą, turite naudoti reguliariai ir ilgesni laiką.


Tinkamai paruoškite savo odą. Kadangi peptidai dėl mažo molekulinio dydžio prasiskverbia į giliuosius epidermio sluoksnius, oda turi būti kruopščiai nuvalyta. Prieš tepdami kremą, galite naudoti šveitimo priemonę arba pilingą (bet ne dažniau kaip du tris kartus per savaitę). Be to, renkantis produktą turintį peptidų, svarbu atsižvelgti ir į odos tipą: riebiai ar mišriai rekomenduojama rinktis kuo lengvesnes tekstūros kremą, o sausai – maitinanti “riebesnį” kremą.SUBLIME SKIN linija- praturtinta stimuliuojančiais peptidais. Tai puiki pagalba odai atgauti spindesį, stangrumą bei sveiką spindesį, o gera žinia, jog šios linijos paakių kaukė bei veido kremai praturtinti atpalaiduojančiais peptidais. Nebūtina imtis "sunkiosios aartilerijos"- injekcijų, kad veido oda būtų stangresnė ir sveikesnė.


Visa SUBLIME SKIN produktų linija čia.

21 views0 comments

Recent Posts

See All

INFORMACIJA

Užsisakykite mūsų naujienas!

KONTAKTAI

Tel. +370 609 99064

©2020 by Kremukai.lt  
Visos teisės saugomos