Search
 • Elvyra Vaišvilė

Odos pigmentacija


Odos spalvos pokytis tam tikrose kūno vietose yra vadinamas pigmentacija.


Pigmentacija pasireiškia įvairiai- įvairiose kūno vietose, dažniausiai ant veido, atsirandančiomis tamsiomis dėmėmis, strazdanomis, apgamais, senėjimo ar potrauminėmis dėmėmis.Dažniausiai pigmentacija išryškėja po vasaros, kai daug laiko leidžiame gryname ore bei mėgaujamės saulės voniomis. Moterims tai yra ypač skaudus odos pasikeitimas, nes kiekviena nori gražios ir lygios odos, o atsiradusuos dėmės ir netolygi oda, ypač ant veido, sukelia nemažai kompleksų bei sukelia nepasitikėjimo savimi jausmą.


Pagrindinės priežastys, sukeliančios odos pigmentaciją

 • Saulės spinduliai;

 • genetinis polinkis;

 • hormoniniai sutrikimai;

 • amžiaus pokyčiai;

 • stresas.


Saulės spinduliai

Į saulės spindulius labiausiai reaguoja veido oda. Tam kad “kovoti” su pigmentacija, reikia suprasti, kad pigmentinės dėmės susidaro ne odos paviršiuje, o odos viduje ir jas sukelia hormonas melaninas, kuris gaminamas kaip apsauginė odos reakcija į UV spindulius. Kuo daugiau saulės spindulių gauna oda, tuo daugiau melanino yra pagaminama, o visų taip mylimas įdegis yra tiesiog odos apsauginė reakcija į UV spindulių poveikį.

Melaniną gamina melanocitų ląstelės. Kai šios ląstelės dirba gerai ir gamina melaniną tolygiai, oda įgauna tolygų gražų įdegį, bet jei melanino gamyba yra sutrikusi ir jis gaminamas netolygiai, odos spalva tampa netolygi, atsiranda pigmentinės dėmės. Dėl nuolatinio buvom saulėje su amžiumi melanino kiekis mūsų odoje didėja.

Norint išvengti pigmentinių dėmių, patariama šiltuoju metų laiku naudoti apsaugą nuo saulės. Tai ne tik padės išvengti nepageidaujamų dėmių, bet ir suteiks saugų bei tolygų įdegį.


Uždegimai

Kita dažna pigmentinių dėmių ant veido atsiradimo priežastis yra postuždegiminė hipergepmentacija. Ši patologija išsivysto dėl ilgalaikio odos dirginimo ar uždegimo.

Veiksniai kurie įtakoja odos uždegiminių procesų vystymąsi:

 • spuogai, rožinė, egzema, spuogai ir kt.

 • įvairūs odos pažeidimai.

 • nesėkmingos kosmetinės procedūros (cheminis šveitimas, lazerinės procedūros ir kt.)


Hormonai

Hormonų disbalansas taip pat veikia melanocitų veiklą. Didelę įtaką pigmentacijai turi nėštumas bei kontraceptinių priemonių ar hormoninių vaistų vartojimas.

Kai dėmės dėl hormoninių pokyčių atsiranda epidermyje, tai yra viršutiniame odos sluoksnyje – jas pašalinti nėra sudėtinga. Bet būna taip, kad pigmentacija išplinta į dermą (vidinį odos sluoksnį). Šiuo atveju gydymas yra gana sunkus ir ilgas.

Yra gera žinia- pigmentacija po nėštumo gali išnykti savaime, kai atsistatys moteriškų hormonų balansas.

Kitos priežastys

Stresas. Patiriant stresą, organizme didėja melanino kiekis, kuris dažnu atveju pakeičia odos spalvą, paspartina pigmentinių dėmių atsiradimą.

Kepenų, tulžies pūslės ir inkstų veiklos sutrikimai, taip pat turi didelę įtaką pigmentacijai. Ant odos atsiranda šviesios ar tamsios dėmės, odos spalva pasikeičia, dažnu atveju patamsėja.

Labai svarbu prieš pradedant spręsti pigmentacijos problemą, išsiaiškinti jos atsiradimo priežastis. Tik tokiu atveju gydymas bus tikslingas ir efektyvus. Norint geriausių rezultatų, būtina konsultuotis su dermatologu ir kosmetologu. Jei pigmentinės dėmės ant veido ir kūno atsiranda dėl sutrikusios hormoninės sistemos ar dėl vidaus organų ligų, būtina gydytojų priežiūra.


Ką galima padaryti savarankiškai?

Pirmiausiai, mes galime naudoti specialią kosmetiką, skirtą pigmentinėms dėmėms mažinti. Kadangi dėmės dažniausiai atsiranda ant veido ir ant rankų, tai kosmetikos priemonės šioms sritims skiriasi, bet sudėtys- vienodos.


Odos priežiūros priemonėse, skirtose kovai su pigmentacija, sudėtyje dažniausiai rasime:

 • rūgštys: kojo rūgštis, arbutinas, azelainė rūgštis, migdolų rūgštis ir t.t.;

 • vitaminas C, kuris slopina melanino sintezę melanocituose;

 • retinolis, kuris gerina pigmento pasiskirstymą į keratinocitus t.y. suteikia odai tolygesnę spalvą.

Taip pat turime naudoti odos priežiūros priemonės, kurios skatina odos regeneracinius procesus, maitina ir stiprina odą, kad ji būtų atspari aplinkai ir UV spinduliams. Svarbiausias namų darbas, kurį galime atlikti- naudoti apsaugos nuo saulės priemones ir vengti žalingo UV spindulių poveikio.


[comfort zone] produktai, skirti kovai su pigmentacija:


Alfa polihidroksi rūgšties diskeliai

Inovatyvūs vienkartiniai diskeliai su alfa ir polihidroksirūgštimis bei vitaminu C ir vitaminu PP suteikia dvejopą poveikį: mechaninį ir cheminį. Greitas ir intensyvus atkuriamasis bei korekcinis poveikis. Šveičia, atkuria paviršių ir suteikia spindesio.


Priemonę rasite čia

Atkuriamasis tonizuojantis kremas su SPF50

Senėjimą stabdantis tonuojantis kremas su aukštu UVA- UVB lygiu SPF50.  Padeda apsugoti odą nuo matomų fotosenėjimo padarinių, tokių kaip tamsios dėmės ar raukšlės. Akimirksniu suteikia veidui švytėjimo bei tolygią spalvą, vizualiai sumažina veido nelygumus, praturtintas senėjimą stabdančiais PEPTIDAIS, apsaugo odoje esantį kolageną ir elastiną.


Priemonę rasite čiaRENIGHT linija skirta maitinti ir atstatyti odą

Kartu su vertingu maitinamųjų aliejų mišiniu, RENIGHT atstato odą po laisvųjų radikalų padarytos žalos ir sustiprina odos natūraliąją apsaugą.Produktų liniją rasite čia

69 views0 comments

INFORMACIJA

Užsisakykite mūsų naujienas!

KONTAKTAI

Tel. +370 609 99064

©2020 by Kremukai.lt  
Visos teisės saugomos