Search
  • Elvyra Vaišvilė

Nepamirškime apsaugos nuo saulės!

Jau visai netrukus pas mus atkeliaus vasara. Atostogos. Saulėti šilti orai.

* saulė pakelia nuotaiką;

* saulės spinduliai gerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą;

* daro teigiamą poveikį imuninei sistemai;

* dėka saulės organizme gaminamas vitaminas D, kuris atlieka svarbų vaidmenį mūsų sveikatai, įskaitant tam tikrų vėžio formų prevenciją ir stabdo odos ląstelių senėjimą;

* vit.D padeda organizmui pasisavinti kalcį, reikalingą mūsų kaulams.


Vis dėl to vasaros saulė slepia ir daugybę pavojų odai:

* sudirginimas;

* alergijos;

* nudegimai;

* dehidratacija;

* pigmentacija;

* senėjimo proceso pagreitėjimas.


Tai tik keletas galimų dermatologinių ligų, kuriomis galima susirgti siekiant įgyti bronzinį įdegį.

50–70% odos vėžio atvejų yra susiję su per dideliu buvimu saulėje.

Būtent dėl šių išvardintų priežasčių labai svarbu tinkamos odos apsaugos pasirinkimas, artėjant saulėtoms dienoms.

Tam mes turime kremus su SPF filtrais, kurie mus apsaugo!


SPF - tai apsaugos nuo saulės faktorius (angl. Sun Protection Factor), šiuo parametru produktus nuo saulės imta žymėti dar 1978. Jis parodo, kiek efektyviai priemonė saugo nuo UVB ir UVA spindulių.

SPF - tai skaičiais išreikštas saulės filtras, kuris pratęsia būvimo saulėje laiką, filtruodamas dalį mus pasiekiančių UV spindulių . Natūralu, kad kuo mažiau UV spindulių pasiekia mūsų odą, tuo lėčiau mes įdegame.

Būtent ultravioletiniai spinduliai turi neigiama mūsų odai. Gydytojai rekomenduoja riboti buvimo saulėjė trukmę ir atsižvelgti į paros metą.


Ultravioletinės spinduliuotės yra trys rūšių: A, B ir C.

A spinduliuotė laikoma saugia. Būtent ši spinduliuotė yra atsakinga už bronzinį įdegį. Bet ji naikina jungiamąjį audinį ir taip suaktyvina odos senėjimo procesą.

B spinduliuotė yra vidutinio pavojingumo lygio. Šio tipo ultravioletiniai spinduliai prasiskverbia giliai į odą ir skatina melanino - paties pigmento, atsakingo už plaukų ir odos spalvą - gamybą.

C spinduliuotė yra pavojingiausia žmonėms. Tačiau žemės ozono rutulio dėka jis neprasiskverbia į planetą.


Taigi, mums reikia vengti A ir B spindulių. Ant apsauginių kremų turi būti pažymėta, kad apsaugo nuo UVA ir UVB spindulių.

UVA tai ilgos ultravioletinių spindulių bangos, 95% jų pasiekia Žemę. Jos yra mūsų gyvenime kiekvieną dieną ištisus metus, nuo to laiko, kai saulė pakyla iki saulėlydžio. Be to, UVA spinduliai ateina iki mūsų bet kokiu oru, bet kurioje klimato zonoje. Dėl to, nors jie yra silpnesni nei UVB spinduliai, jie gali padaryti daugiau žalos. Jie prasiskverbia pro debesis, langus, o jų įsiskverbimas į odą yra gilesnis.

UVB spinduliai yra trumpesni, 95% jų sulaiko ozono sluoksnis. Šie spinduliai stimuliuoja melanino gamyba, kuris yra atsakingas už įdegį (rudumą). Būtent jie sukelia saulės nudegimus ant odos. UVB spinduliai yra aktyviausi nuo 10 iki 16 valandos. Vienintelis džiuginantis dalykas: jie nepraeina pro debesis ir langus. Tačiau yra ir blogų žinių: šie spinduliai yra galingesni nei ilgosios UVA bangos, ir jie gali padaryti daugiau žalos. Šią žalą galima pastebėti iškart - tai yra saulės nudegimas, taip pat nenormalios ląstelių mutacijos.


Apsauginių kremų paskirtis – saugoti odą nuo nudegimo ir įdegimo. Tam tikslui į kremus dedama UV filtrų - ingredientų, kurie vienokiais ar kitokiais būdais neutralizuoja UV spindulius. Yra dvi pagrindinės apsauginių medžiagų, dedamų į priemones nuo saulės, rūšys:

1. Sintetiniai-cheminiai UV filtrai (angl. sunscreens) – nenatūralios kilmės medžiagos, sugeriančios/absorbuojančios UV spindulių energiją cheminės reakcijos dėka; pvz. benzophenone, methoxydibenzoylmethane, trisiloxane, octocrylene, PABA, kamparo dariniai ir kt.

2. Mineraliniai UV spindulių atšvaitai (angl. sunblocks) – tai 2 medžiagos, titano dioksidas (TiO2) ir cinko oksidas (ZnO) - metalų oksidai, fiziškai it veidrodis atspindintys spindulius nuo odos, neleisdami jiems patekti į odą; atspindi ir UVA, ir UVB spindulius.


Kam ir kada naudoti apsaugą nuo saulės

! Nesvarbu koks Jūsų odos fototipas, apsauga reikalinga visiems, ypač būnat paplūdimiuose, atostogaujant.

! Vasarą kas dieną patartina naudoti SPF turinčias priemones, tam kad apsaugotume save nuo žalingo saulės poveikio.

! Apsauga reikia teptis ant švarios odos dar 20-30 min prieš einant i saulę.

! Saugokite savo vaikus, jų oda daug jautresnė spinduliuotei.

! Išsimaudę pakartotinai išsitepkite kremu.

! Kas 2 val. net nesimaudydami pakartotinai išsitepkite kremu.


Ir svarbiausia ką norėčiau pasakyti ir atsakyti i klausimą kurį dažnai girdžiu: „ar aš įdegsiu su SPF kremais? „ TAIP, tai nebus greitas efektas, bet saugus Jums ir Jūsų odai. Net ir pasitepus apsauginiu kremu, oda vis tiek gauna pakankamai saulės spindulių ir įdega !


Comfort zone SUN SOUL produktų linija užtikrina maksimalią odos apsaugą. Lengvos tekstūros, vandeniui atsparūs apsauginiai odos kremai, papildyti BIOMIMETIC peptidais lengvai įsigeria bei padaro odą šilkinę. Sudėtyje nėra silikonų, parabenų bei mineralinių aliejų, net 90 % natūralios kilmės ingedientų.


Priešraukšlinis kremas nuo saulės veidui ir kūnui SPF50+

Didelės UVA ir UVB apsauga kartu su priešraukšliniu poveikiu- idealus derinys, siekiant išsaugoti odos grožį ir slopinti pigmentinių dėmių atsiradimą. DRY TOUCH tekstūra, šilkinė, ne riebi, greitai absorbuojama, nepalieka baltų pėdsakų ant odos. 62 % natūralios kilmės medžiagų.


Prekę rasite čiaPriešraukšlinis kremas nuo saulės veidui SPF30


Didelės UVA ir UVB apsauga kartu su priešraukšliniu poveikiu- idealus derinys, siekiant išsaugoti odos grožį ir slopinti pigmentinių dėmių atsiradimą. DRY TOUCH tekstūra, šilkinė, ne riebi, greitai absorbuojama, nepalieka baltų pėdsakų ant odos. Be silikonų, 72 % natūralios kilmės medžiagų.


Prekę rasite čiaPriešraukšlinis kremas po saulės veidui


Veido kremas, kuris kosmetiškai padeda atkurti ir atgaivinti odą po saulės poveikio. Praturtintas priešraukšliniu poveikiu, raminančiais ir minkštinančiais aktyviais ingredientais, efektyviai drėkina. Be silikonų, 90 % natūralios kilmės medžiagų.


Prekę rasite čia
Apsauginis pieštukas nuo saulės SPF50+Didelės UVA ir UVB apsaugos. Idealiai tinka toms jautrioms sritims, kurioms reikia kuo didesnės apsaugos, pavyzdžiui: nosies sritis, aplink akis, ausis ir vietas su strazdanomis, pigmentinėms dėmėms ir randams.


Prekę rasite čia
Purškiamas apsauginis pienelis nuo saulės vaikams SPF50+


Purškiamas veido ir kūno pienelis, turintis didelę UVA ir UVB apsaugą. Sudėtyje esantys Aloe Vera sultys, saldžiųjų migdolų aliejus ir Karité sviestu, maitina, drėkina odą, nepalieka lipnumo ant odos, gerai susigeria. Be kvapiųjų medžiagų, silikonų, 66 % natūralios kilmės medžiagų.


Prekę rasite čia

19 views0 comments

INFORMACIJA

Užsisakykite mūsų naujienas!

KONTAKTAI

Tel. +370 609 99064

©2020 by Kremukai.lt  
Visos teisės saugomos