Search
 • Elvyra Vaišvilė

Micelinis vanduo: naudoti ar ne?


Kas antra mergina tikrai savo kosmetikos lentynoje turi šį stebuklą. Šiame straipsnyje papasakosiu kokia yra micelinio vandens paskirtis ir kaip teisingai reiktų jį naudoti, kad nepadaryti žalos savo odai.


Šiandien micelinis vanduo yra itin populiarus produktas, mėgstamas dėl savo universalumo. Jo pagalba galima lengvai pakoreguoti makiažo klaidelės, pilnai nuvalyti makiažą, pašalinti pudros dėmes nuo drabužių. Micelinio vandens išskirtinumas yra tas, kad jis labai efektyviai pašalina makiažą ir nešvarumus, tačiau tuo pat metu yra švelnus ir tausojantis. Ši priemonė tinka visiems, tačiau jos pasirinkimas turi būti atsakingas. Kartais gamintojai sudėtyje naudoja mineralus, drėkiklius, eterinius aliejus ar gėlių ekstraktus bet šie ingredientai tinka ne visiems odos tipams.


Kas yra micelinis vanduo?

Micelinis vanduo yra odos valiklis su specialiomis micelių dalelėmis, kurios tirpdo makiažą ir švelniai pašalina nešvarumus, išlaikant hidrolipidų pusiausvyrą. Žodis “mica” iš lotynų kalbos verčiamas kaip „grūdeliai, trupiniai“, mažybinė versija yra micella. Taigi, micelinis vanduo yra valiklis su mikrodalelėmis (micelėmis), galinčiomis sugerti nešvarumus ir paslėpti jas savo molekulėse. Sebumas, makiažas, dulkės - milecelės mikrodalelės jas traukia tarsi magnetas. Micelės galime aptikti ir kituose odos valymo priemonėse, tokiose kaip valymo putos, geliai ir šampūnai.

Miceliniame vandenyje nėra alkoholio, muilo, kvapiųjų medžiagų, parabenų ir silikonų. Būtent todėl jis nepažeidžia odos hidrolipidinės plėvelės, nesausina jos ir nedirgina akies gleivinės.


Micelinio vandens sudėtyje dažniausiai naudojami komponentai:

 • Vanduo. Vieni gamintojai naudoja gerai išvalytą paprastą vandenį. Kiti- karštą šaltinio vandenį. Pastaruoju atveju, naudingosios terminio vandens savybės prisideda prie micelių valymo sąvybių.

 • Papildomi elementai: mineralai, drėkikliai, eteriniai aliejai ar gėlių ekstraktai.

 • Ekologiški ingredientai. Tiems, kurie rūpinasi ne tik savimi, bet ir aplinka, yra sukurtas biomicelinis vanduo. Jam taikomas dar griežtesnis sertifikavimas, jame būtinai bus tam tikras (mažiausiai 50,7%) aplinkai nekenksmingų ingredientų kiekis, jo gamyba nekenkia aplinkai. Jo naudojimas pašalina bet kokių alergijų riziką, tačiau iš tikrųjų jis yra šiek tiek klampesnis nei klasikinis micelinis vanduo ir veido oda po valymo tampa lipnoka.

 • Galimi ir kiti komponentai, kurie priklauso gamintojo pasirinkimo.Ar micelinį vandenį reikia nuplauti?


Šis klausimas sukelia daug diskusijų. Mano nuomone, geriau yra nuplauti micelinį vandenį. Įsivaizduokite: micelės (tos pačios mikrodalelės) „pritraukė“ purvą ir riebalus prie savęs ir nebuvo pašalintos nuo veido odos, o taip ir lieka su visais sukauptais nešvarumais. Vieną kartą palikti miceles ant odos paviršiaus nėra katastrofa, tačiau kasdieną to daryti nerekomenduojama. Pilnas odos valymas turėtų būti atliekamas kiekvieną dieną Ypač jei kalbame apie vakaro grožio ritualus, juk pilnai nevalius odos tikrai negausime norimo rezultato iš kitų kosmetikos priemonių- serumo ar kremo. Atlikus demakiažą miceliniu vandeniu - jį būtina papildomai nuplauti. Pašalinant makiažą, micelinio vandens užduotis yra jį „ištirpdyti“ ir pašalinti. Jei naudojate micelinį vandenį rytę ir gamintojai leidžia jo nenuplauti, tada galite jį palikti ant veido.


Kam tinka micelinis vanduo?


Micelinės priemonės tinka visų tipų odai, bet:

 • Jei turite sausą ar jautrią odą, rinkitės produktą su raminančiais ir regeneruojančiais ingredientais. Atkreipkite dėmesį į hipoalerginę etiketę.

 • Riebios odos savininkėms geriau rinktis vandenį su riebalinių liaukų veiklą reguliuojančiais komponentais, kad sumažėtų sebumo gamyba. Jame nėra alkoholio ar medžiagų, kurios sausina odos paviršių.

 • Normaliai odai tinka bet koks universalus micelinis vanduo.Taigi, micelinio vandens privalumai:


 • Maksimaliai švelnus poveikis. Micelinis vanduo švelniai pašalina nešvarumus, prisotina odą drėgmės, nepažeisdamas viršutinio lipidinio sluoksnio.

 • Greitas makiažo pašalinimas. Keli prisilietimai su sudrėkintu vatos diskeliu - ir oda švelniai nuvaloma. Be riebios plėvelės ir be lipnumo. Tik maloni vėsa ir gaiva. Labai patogu naudoti kelionėse.

 • Tinka akių makiažo valymui. Micelinis vanduo nedirgina akių gleivinės ir nesukelia paraudimo. Jei nešiojate kontaktinius lęšius, taip pat galite saugiai naudoti šią priemonę.


Micelinio vandens trūkumai:


 • Daugelis merginų skundžiasi dideliu micelinio vandens sunaudojimu. Iš tiesų, norint susidoroti su ypač patvaria kosmetika, turite išleisti šiek tiek daugiau valymo priemonių nei įprastai.

 • Po micelinio vandens vis tiek verta nusiprausti bent vandeniu, kad atsikratytumėte odos „plėvelės“ ar sandarumo jausmo.

 • Micelinis vanduo, kuriame yra augalinių ingredientų, gali sukelti alergijas. Būtina skaityti gaminio sudėtį.

 • Kai kuriose micelinio vandens rūšyse gali būti cheminio glicerino ir bromidų, kurie sukelia niežėjimą ir pleiskanojimą (todėl rekomenduojame visada atidžiai patikrinti kosmetikos sudėtį)

Comfort zone micelinis vanduo tinka veido, akių ir lūpų makiažo nuvalymui. Gaivus, lengvas ir labai švelnus, pašalina makiažą, išvalo poras. Švelnios paviršinės veikliosios medžiagos vandeniniame tirpale sukuria mikro-miceles, kurios pritraukia nešvarumus ir yra pašalinamos vatos diskeliais. Natūralus osmolitas betainas palaiko odos drėgmės lygį, minkština ir švelnina odą. Sudėtyje nėra silikonų, 99% natūralios kilmės medžiagų, bekvapis.

Įsigyti galite čia.


15 views0 comments

INFORMACIJA

Užsisakykite mūsų naujienas!

KONTAKTAI

Tel. +370 609 99064

©2020 by Kremukai.lt  
Visos teisės saugomos