Search
  • Elvyra Vaišvilė

Kaip kovoti su celiulitu

Updated: Nov 20, 2020


Dažna moteris, nesvarbu kokio ji būtų amžiaus, skundžiasi celiulitu ir visais būdais stengiasi su kuo kovoti.

Visų pirma turime suprasti ir priimti tai, kad celiulitas yra normalus ir naturalus reiškinys, remiantis įvairiais šaltiniais, nuo 85 iki 90% moterų susiduria su šia problema. Bet noras turėti lygią odą yra suprantamas ir jei esate iš tų, kuriems nepatogu dėl „apelsino žievelės“, mes jums papasakosime, kaip su ja kovoti.


Pats terminas „celiulitas“ vis dar sukelia daug painiavos ir ginčų tarp specialistų - gydytojų, biologų ir kosmetologų. Visa esmė yra žodyje „celliulitis“, kuris lotyniškai ir angliškai reikškia ūminį pūlingą poodinio riebalinio audinio uždegimą, kurį dažnai sukelia patogeniniai mikroorganizmai. Estetinę problemą apibūdina žodis „celiulitas“ - teisingai jis vadinamas- ginoidine lipodistrofija. Tiksliau, šio tipo lipodistrofija yra neuždegiminiai struktūriniai poodinių riebalų pokyčiai ir jie nėra laikomi liga. Taigi apsistokime ties tuo, kad celiulitas, apie kurį toliau kalbėsime, yra „estetiškai nepageidaujamas odos reljefo pokytis, kuris praranda glotnumą ir tampa nelygus“. Frazė „estetiškai nepageidaujama“ naudojame ne atsitiktinai - tai reiškia, kad tokie pokyčiai yra įprasti ir jokiu būdu nėra kenksmingi sveikatai, tik kai kuriems iš mūsų jie gali nepatikti.Priešingai nei mes dažnai įtariame, celiulitas nėra prakeiksmas, o visiškai suprantamas biologinis procesas. Biologiškai viskas vyksta taip: viršutiniame poodinio riebalinio audinio sluoksnyje esantys adipocitai (ląstelės iš kurių paprastai susideda riebalinis audinys) kaupia vis daugiau riebalų, jungiamasis audinys, tempiamas išsitempia vis blogiau, blogėja kraujo ir limfos mikrocirkuliacija. Riebalinis audinys išbrinksta, tačiau yra tempiamas fibrozinio tinklelio, ir tada oda pradeda panašėti į dyksniuotą antklodę - ant odos paviršiaus atsiranda gerai žinomas celiulitas. Šie fiziologiniai pakitimai gana aiškūs, kiek sudėtingiau yra nustatyti kodėl šie pokyčiai vyksta.


Yra keletas celiulito kilmės teorijų. Pasak vieno iš jų, „kalti“ yra moteriški lytiniai hormonai - celiulitas formuojasi ant vadinamųjų reprodukcinių zonų: pilvo, šlaunų ir sėdmenų. Kitas paaiškinimas, kad pagrindinė priežastis yra jungiamojo audinio degradacija, dėl kurios taip pat atsiranda mikrocikluliacijos sutrikimų. Ši teorija paaiškina, kodėl celiulitas pasireiškia labai ploniems žmonėms. Trečia versija - adipocitų gebėjimas gaminti hormonus. Ilgą laiką buvo tikima, kad riebalinis audinys yra tik kūno energijos atsargų sandėlis. Tačiau paaiškėjo, kad riebalų ląstelės gamina daugybę svarbių hormonų ir reguliatorių – leptiną (Leptinas žinomas kaip alkį ir apetitą kontroliuojantis hormonas), fibroblastų augimo faktorių, angiotenziną ir daugelį kitų. Paprastai jei nėra jungiamojo audinio ir kraujagyslių pokyčių, o riebalų ląstelės nėra hipertrofuojamos, visi išskirti hormonai siunčiami į kraują ir pristatomi į organus, kuriems jie skirti. Bet sutrikus kraujotakai, skysčių perteklius aplink adipocitus stagnuoja ir jame kaupiasi hormonai, kurie pradeda veikti riebalinį audinį vietoj tų organų, kuriems jie buvo skirti. Be to riebaliniame audinyje yra medžiagų apykaitos produktų, kurie dėl tam tikrų priežasčių nėra pašalinami iš organizmo. Iš ten normaliomis sąlygomis limfa juos palaipsniui pašalina, tačiau jei sutrinka mikrocirkuliacija, taip pat neatsitinka. Taip susidaro visa sutrikimų grandinė, kuri, be kita ko, veda prie celiulito.Yra kelios teorijos apie celiulito stadijas. Kažkas išskyria trys, kažkas keturias ir net penkias stadijas. Šiandiena aprašysim keturių stadijų celiulito klasifikacija.

1. Pirmoje stadijoje nyksta kapiliarų tinklelis. Dėl to kraujotaka riebaliniame audinyje pablogėja, adipocitai padvigubėja, o jungiamajame audinyje pastebimi nedideli sutrikimai. Nepaisant to, išoriškai šie pokyčiai lieka nematomi.

2. Antroje stadijoje celiulitas taip pat gali likti nematomas plika akimi, tačiau jei suspaudžiam odą, atsiranda „žievelė“. Riebalinės ląstelės dar labiau auga ir suformuoja kažką panašaus į saleles, kurios stumia kraujagysles toliau nuo savęs, todėl dar labiau sutrinka kraujotaka. Pradeda kauptis skysčiai.

3. Trečia stadija tęsia antros procesus, tačiau prie jų jungiasi dermos sluoksnio plonėjimas - riebaliniai mazgai pradeda „išsikišti“ į odą, todėl jos paviršiuje atsiranda jau matomi plika akimi pokyčiai.

4. Galiausiai ketvirtoje stadijoje susidaro skausmingi tankūs mazgai, kurie išspaudžia nervų galūnes. Oda gali būti šalta ir skauskiminga liečiant, o nelygumai dar labiau išryškėja. Uždegimas ir stiprus patinimas kartais vadinami atskiru, penktuoju etapu. Bet kokiu atveju viskas, kas aukščiau trečiojo etapo, jau laikoma lipodistrofija, kuriai reikalinga medicininė intervencija.Grožio salonuose, SPA centruose atliekamos veido procedūros kurių metų veikiame skirtingus odos sluokslnius. Anticeliulitinės procedūros yra nukreiptos giliau - į poodinį riebalinį audinį. Kadangi celiulito atsiradimas sudėtingas procesas, yra paveikti keli audiniai ir procesai, kad ir kaip norėtume, jūs negalite tiesiog patepti probleminės srities ar tinkamai numesti svorio. „Apelsino žievelės“ atsikratymo priemonės turėtų apjungti: lipolizės stimuliavimą ir lipogenezės slopinimą, tai yra riebalų sankaupų susidarymas; kraujo apytakos didinimą ir limfos perkrovos pašalinimą; kova su galimu uždegimu ir kolageno bei elastino, kurie sudaro jungiamąjį audinį, irimo proceso stabdymas. Turim veikti skirtingais būdais ir vargu, ar tik procedūros čia padės. Būtina pakeisti savo gyvenimo būdą: mitybą, miegą, fizinę veiklą, vengti streso ir žalingų įpročių.Ką siūlo grožio salonai?


Viena iš celiulito atsikratymo priemonių yra limfodrenažinis masažas. Masažo metu yra suaktyvinama limfotaka, kuri savo ruožtu, padeda sumažinti patinimą, pagerinti ląstelių medžiagų apykatą ir prisotina ląsteles deguonimi. Šis masažas yra malonus, neskausmingas, lengvas.


Klasikinis rankomis atliekamas anticeliulitinis masažas, kurio tikslas - suminkštinti jungiamąjį audinį ir sumažinti tinimą. Anticeliulitinis masažas yra skausimingas, intensyvus, derinamas su limfodrenažu. Vyksta intensyvios diskusijos ar toks masažas turėtų palikti mėlynes. Ekspertai atsako: neturėtų, bet mėlynės atsirasti gali per pirmuosius porą masažo seansų, kol meistras „apčiuopia“ norimą intensyvumą, o oda pripranta prie efekto. Nepaisant to, mėlynės, jei jos atsiranda, turėtų būti mažos - neturi būti jokių gausių mėlynių ar įbrėžimų. Melynės turėtų greitai pranykti.


Be įprasto ir gana efektyvaus rankomis atliekamo masažo, yra ir vakuuminis masažas, kurio metu naudojamas guminės ar plasmasinės taurelės - dažnai šios dvi technikos yra sujungiamos į vieną procedūrą. Vakuumas padeda suminkštinti gumulus, kurie labiau išryškina celiulitą. Tiems, kurie mėgsta patys masažuotis, geriau susilaikyti nuo to- kraujagyslių pažeidimo pavojus yra per didelis, jei neturite pakankamai žinių ir patirties.


Masažas sausų šepetėliu, kuris atliekamas sukamaisiais judesiais limfos tekėjimo kryptimi – nuo apačios į viršų. Tokio tipo masažai sumažina patinimus, padaro odą lygesnę ir skaistesnę. Tačiau jei persistengsite arba pasirinksite per kietą teptuką, galite pakenkti odai ir sukelti sudirginimą bei pernelyg didelį epidermio jautrumą. Jei patys norite atlikti šį masažą paprašykite profesionalaus masažuotojo pagalbos renkantis teptuką ir tuo pačiu, kad parodytų teisingą techniką.


Kita masažo rūšis, kurią dažnai patariama pasitelkti tiek namuose tiek grožio salone, yra medaus masažas. Masažas medumi pagerina kraujo ir limfos apytaką, pagerina odos elastingumą, tai yra gera ir efektyvi technika. Be to, tai yra puikus namų masažo variantas. Pojūčiai gali būti ne patys maloniausi. Daroma paprastai: medus tepamas probleminėse vietose, tada uždedami delnai ir staigiai nuplėšiami. Reikia judėti išilgai limfos tekėjimo - pavyzdžiui, ant klubų, tai judėjimas nuo kelio iki kirkšnies. Tiesa, tai nėra naudinga visiems - tokio tipo masažas netinka moterims kurios turi ryšku kapiliarų tinklelį.


Presoterapija — vienas iš limfodrenažų variantų, kuris naudoja perteklinį oro slėgį limfos apytakos gerinimui. Presoterapijos tikslas – suaktyvinti limfotaką, išvalyti limfinius takus ir pašalinti toksinus iš organizmo. Procedūros metu užsidedamas specialus korsetas, kojinės ar rankovės, į kuriuos aparatas paduoda suspaustą orą. Preso-masažas – tai ritmiška slėgio ir pauzių kaita. Oro bangos tiesiogiai mechaniškai veikia odą, poodinę riebalų ląstelieną, raumenis ir gilias venų bei limfos gyslas. Toks masažas atstato limfos ir veninio kraujo tekėjimą, didina metabolizmą, pašalina iš organizmo skysčių perteklių ir kenksmingas medžiagas, padeda atsikratyti patinimų, sumažina kūno apimtis.


Endermologinis LPG masažas – tai metodas, kuris natūraliu būdu suaktyvina odoje miegančias riebalines ląsteles bei skatina riebalų deginimo procesą, tokiu būdu atsikratoma celiulito bei yra formuojamos kūno linijos. Jau seniai LPG endermologija buvo pripažinta viena efektyviausių metodikų gydant celiulitą ir viršsvorį. LPG masažas yra neskausmingas ir net malonus. Yra ne vienas apratas kurio veikimo principai analogiski LPG.


Kita populiari precedūra - radijo dažnio arba RF terapija. Atliekama lokaliai. Radio bangų pagalba audiniai pašildomi, taip suaktyvinant regeneracijos procesą. Veikiami šilumos, seni kolageno pluoštai susitraukia, sustorėja, ko dėka gaunamas liftingo efektas. Riebalai neturi gero laidumo elektrai, tačiau reaguoja į padidėjusią temperatūrą - jo vietinis poveikis sukelia lipolizę. Taigi tuo pačiu metu sprendžiamos dvi užduotys – odos stangrumas ir riebalų perteklių suskaidymas.


ENDOSPHERE THERAPY aparatinė kūno procedūra puiki priemonė išjudinti limfą, suaktyvinti veninę cirkuliaciją ir atlikti svarbų mechaninį limfodrenažą visame kūne. Ši procedūra atitinka sportinį masažą, nes ji tonizuoja raumenis ir audinius, gerina kraujotaką. Rezultatas pasiekiamas pagerinus mikrocirkuliaciją ir limfos apytaką, pagreitinus medžiagų apykaitos procesus ir tonizuojant audinius. Metodas pagrįstas vibrokompresiniu masažu. Endosferos terapija yra plačiai naudojama ir neapsiriboja vien celiulito gydymu. Terapija plačiai naudojama sporto medicinoje, tiksliau, atsigaunant po fizinio krūvio, atliekant sportinį masažą ir net ruošiantis įvairioms operacijoms bei reabilitacijai pooperaciniu laikotarpiu.


Ultragarsinė lipolizė. Procedūros metu naudojamos žemo dažnio ultragarso bangos - jos įsiskverbia itin giliai ir efektyviai skaido riebalų sankaupas. Tačiau organizmui gali prireikti kelių savaičių, kad pašalintų sunaikintas riebalų ląsteles. Kadangi celiulitas yra sudėtinga problema, ekspertai pataria derinti ultragarsinę lipolizę su metodais, kurie padeda suaktyvinti limfotaką, medžiagų apykaitos procesus audiniuose ir padidinti kraujotaką (pavyzdžiui LPG, anticeliulitinis masažas rankom, presoterapija ir kt.).


Riebalų šalinimas lipolitikų injekcijomis. Lipolizės procedūros metu į paodį yra suleidžiamas injekcinis, lipolitinis preparatas, kurio sudėtyje yra veikliųjų medžiagų, tokių kaip hialurono rūgštis ir naujos kartos peptidai. Biologiškai aktyvios medžiagos didelėmis koncentracijomis prasiskverbia į riebalines ląsteles, skatina jų natūralų mažėjimą, šalina vandens perteklių, gerina mikrocirkuliaciją, medžiagų apykaitos procesus, limfos nutekėjimą, atsipalaidavusių lipidų išsiskyrimą iš organizmo. Injekcijų metu naudojamo preparato sudėtyje esanti hialiurono rūgštis ir peptidai atstato savaimines odos regeneracines funkcijas, stimuliuoja nuosavos hialurono rūgšties bei kolageno sintezę, skatina odos ląstelių atsinaujinimą, efektyviai stabdo senėjimo procesus, intensyviai drėkina odą, koreguoja jos elastingumą, tonusą, suteikia natūraliai atjaunėjusios odos, bei liftingo efektą.


Įvyniojimai. Reta kompleksinė anticeliulitinė programa apsieina be vyniojimo procedūrų - absoliuti dauguma specialistų pataria jomis papildyti kitus metodus. Be to, juos galite atlikti tiek salone, tiek savarankiškai - savo vonios kambaryje. Yra daugybė kosmetikos gamintuojų kurie gali pasiūlyti Jums savo priemones.


Namų darbai

Kalbant apie kosmetikos priemones kovojant su celiulitu, yra dvi nuomuoniu grupės. Vieni įsitikinę, kad pakanka nusipirkti kelis kremus ir po kelių savaičių problema išsisprendžia. Kiti teigia, kad oda neleidžia kosmetikos ingredientams prasiskverbti per epidermį, o celiulitas slypi kur kas giliau, todėl nėra prasmės gaišti laiko ir pinigų. Kaip visada, tiesa yra kažkur tarp dviejų pusių.


Siekiant padidinti veikliųjų medžiagų prasiskverbimo tikimybę, gamyboje naudojami vadinamieji transderminiai nešikliai - laidininkai į gilesnius odos sluoksnius. Šis vaidmuo dažnai atitenka liposomoms - tam tikroms lipidinių pūslelių talpykloms, kurios perneša reikiamus ingredientus ten kur reikia, aplenkdamos raginį sluoksnį, epidermį ir net dermą. Kadangi riebalai išlieka pagrindine celiulito priežastimi, liposomomis patikima tiekti komponentus, kurie gali stimuliuoti jų skilimą: kofeiną, L-karnitiną, kofermentą A (CoA) ir kitus.Tai gi celiulitas yra estetine problemą, tai nėra sveikatos sutrikimas. Celiulitas nebuvo jokia problema iki 1973 m., kol iniciatyvi amerikietė, Niujorko grožio salono savininkė Nicole Ronsard, parašė visą knygą apie celiulitą "Kaip nugalėti celiulitą. Strategijos ir taktika sėkmingai kovojant su celiulitu". Nuo tada po visa pasauli paskilido mada kovoti su juo. Dabar daugybė moterų tai daro, o kosmetikos gamintojai, grožio salonai, aparatų išradėjai tuo džiaugiasi. Jei ir Jums jis nepatinka – tik pasirinkit ginklus kovai. Tačiau turime svokti kad norint teigiamų gerų rezultatų tai turi būti kompleksiška: sportas, mityba, masažai, kremai.


COMFORT ZONE anticeliulitę priemonių liniją galite rasti čia.


26 views0 comments

Recent Posts

See All

INFORMACIJA

Užsisakykite mūsų naujienas!

KONTAKTAI

Tel. +370 609 99064

©2020 by Kremukai.lt  
Visos teisės saugomos