Search
  • Elvyra Vaišvilė

Hialurono rūgštis- stebuklas šiuolaikinėje kosmetikoje

Updated: Aug 12, 2020


Hialurono rūgštis tai pastarojo laikotarpio moterų grožio „žvaigždė“. Parduotuvėse ir vaistinėse galima įsigyti kosmetikos priemonių su hialuronu, grožio salonai siūlo įvairias injekcijas su hialurono rūgštimi, visur tik ir kalbama, jog norint turėti sveiką ir gražią odą- hialuronas yra būtinas. Kokia tai medžiaga ir kaip ji padeda mums turėti gražią ir sveiką odą pakalbėsime šiame straipsnyje.Kas yra hialurono rūgštis?


Hialurono rūgštis buvo atrasta 1934 m. Vokiečių biochemikas Karlas Mejeris, tyrinėdamas žmogaus organizmo jungiamąjį audinį, padarė atradimą, pakeitusį visą grožio industriją.

Atradimas parodė, kad hialurono rūgštis - tai polisacharidas, kuris yra aptinkamas kiekviename gyvame organizme. Ji yra svarbus žmogaus kūno komponentas, kurio pagrindinis vaidmuo yra reguliuoti audinių vandens balansą organizme ir dalyvauti kolageno ir elastino sintezės procesuose. Ši rūgštis yra randama kiekvieno žmogaus nervų sistemos audiniuose, kauluose ir sąnariuose, sąnarių skystyje, širdies vožtuve, ir visuose biologiniuose žmogaus kūno skysčiuose. Odoje yra apie 50% visos hialurono rūgšties esančios organizme.

Ši medžiaga organizme yra nuolat sintetinama ir po kurio laiko ji natūraliai suyra ir yra nuolat šalinama. Būtent todėl hialurono rūgšties injekcijų poveikis nesitęsia neribotą laiką.

Deja bėgant metams hialurono gamyba organizme mažėja, po 25 metų mūsų hialurono rūgšties atsargos pamažu senka, ji gaminama vis lėčiau. Dėl gyvybinės drėgmės trūkumo oda, kaip ir visi kiti organai, pradeda senti.

Hialurono rūgšties poveikis odai


Tinkamas odos drėgmės lygis yra odos jaunystės šaltinis. Lygi oda, aiškus veido kontūras - visa tai gali būti pasiekta hialurono rūgšties pagalba. Hialurono rūgštis palaiko tarpląstelinės odos matricos struktūras, nuo kurių pirmiausia priklauso jos elastingumas.

Hialurono rūgštis pasižymi gebėjimu pritraukti ir sulaikyti (surišti) vandenį, taip užtikrinant odos struktūros elastingumą.

Patekusi ant odos paviršiaus, rūgštis suformuoja plėvelę, kuri apsaugo nuo drėgmės išgaravimo ir tuo pačiu apsaugo nuo agresyvių aplinkos veiksnių, oda tampa gaivesnė, mažiau pažeidžiama, sumažėja raukšlės.


Kaip grožio srityje naudojama hiaulurono rūgštis


Kremai, serumai, tonikai ir kita kosmetika


Mitas, kad hialurono rūgšties molekulė yra stambi ir jos didelis molekulinis dydis neleidžia jai prasiskverbti giliai į odą, kažkada buvo realybė, tačiau mokslininkai ir kosmetologai rado problemos sprendimą: dabar kosmetikos gamintojai kuria produktus, kuriuose yra skirtingo dydžio hialurono rūgšties molekulių: didelės, vidutinės ir mažos. Didelio svorio molekulės iš tikrųjų neprasiskverbia į odą, tačiau jos paviršiuje sukuria drėkinamąją apsauginę plėvelę. Tačiau mažiausios molekulės patenka į giluminius odos sluoksnius, kur jos efektyviai parodo savo naudingas savybes. Dėl to kosmetika, kurios sudėtyje yra įvairaus dydžio hialurono rūgšties, yra labai efektyvi ir gali atlikti kelias odos priežiūros užduotis vienu metu.

Raukšlių užpildymas


Dažniausiai tai yra dvi raukšlės, kurios prasideda nuo nosies sparnų iki burnos kampų. Šiuo atveju hialurono rūgštis veikia kaip užpildas - užpildo ir išlygina raukšles, dėl kurių veidas atrodo daug jaunesnis. Tokiai procedūrai naudojama didesnio tankio rūgštis, nei, pavyzdžiui, biorevitalizacijos metu (žr. Žemiau). Ir dar viena svarbi detalė- odos užpildai (įskaitant tuos, kuriuose yra hialurono rūgšties) dažnai painiojami su botulino toksino injekcijomis! Šios dvi injekcijų rūšys veikia odą skirtingai ir turi skirtingą estetinį poveikį: botulino toksinas silpnina veido raumenis, atpalaiduoja juos ir taip išlygina raukšles, o užpildai nieko neatpalaiduoja, tiesiog užpildo raukšles ir kitus su amžiumi susijusius odos trūkumus.


Lūpų putlinimas


Hialurono rūgštis lūpoms mėgsta tos moterys, kurių lūpos yra natūraliai plonos ar asimetriškos, taip pat tos kurioms dėl senėjimo sulėtėja jų pačių hialurono rūgšties sintezė burnos srityje, dėl ko prarandama lūpų apimtis. Tačiau nereikia painioti tokių injekcijų su plastinėmis operacijomis ir neverta tikėtis, kad hialurono rūgšties pagalba galima radikaliai pakeisti lūpų formą. Po injekcijų jos tikrai pasikeis, bet daug kas priklausys nuo pradinių duomenų. Visai procedūrai reikia 1-2 ml tankaus hialurono gelio, o galutinis rezultatas gali būti įvertintas po dviejų savaičių, išnykus patinimui.


Skruostų ir skruostikaulių kontūravimas


Ši procedūra panaši į lūpų užpildymą. Tokiu atveju papildomas prarastas tūris, kuris atsiranda su amžiumi. Su amžiumi veidas pradeda bliūkšti, skruostai tarsi nusileidžia žemyn, o veidas keičia formą. Pasitelkęs veido hialurono rūgštį, kvalifikuotas specialistas padeda atkurti skruostikaulių aštrumą ir pakoreguoja skruostų kontūrą.


Biorevitalizacija


Ši procedūra yra mikro injekcija su hialurono rūgštimi, kurios tikslas yra sudrėkinti odą ir skatinti jos pačios rūgšties, kolageno ir elastino gamybą. Biorevitalizacija atliekama visame veide, ant kaklo, dekoltė srityje, ant rankų ir akivaizdžios dehidratacijos vietose. Biorevitalizacijoje naudojama hialurono rūgštis yra gelio, kartais vandens pavidalo, todėl kiekvienoje injekcijos vietoje porą dienų lieka vadinamoji papulė, panašią į uodų įkandimą. Taigi rekomenduojama nusiteikti, kad kelias dienas po procedūros, veidas bus nelygus.


Mezoterapija


Tai procedūra, panaši į biorevitalizaciją, skirtumas tas, kad mezoterapijos mikro injekcijoms naudojama ne tik hialurono rūgštis, bet visas įvairių aktyviųjų ingredientų kokteilis - vitaminų, augalų ekstraktų ir pan. Konkretus „koktelis“ priklauso nuo problemos, kurią reikia išspręsti.

Viena vertus, mezoterapija yra gera, nes per vieną vizitą oda gauna ne tik hialurono rūgšties, bet ir keletą kitų naudingų medžiagų. Kita vertus, viso reikiamo kiekio veikliųjų medžiagų į injekciją neįmanoma sudėti, todėl viename „kokteilyje“ gali būti net keli skirtingi komponentai, bet jų kiekvieno kiekis bus labai mažas.

Biorevitalizaciją labiau tinka kai norima greito rezultato, o mezoterapija, labiau tinka kaip prevencija, užkirsti kelią konkrečioms problemoms.

Reikėtų visada prisiminti, jog hialurono rūgšties gamyba organizme su metais mažėja, todėl laikui bėgant jos papildymo būtinai reikės, tik būdą kaip tai padaryti, kiekviena renkasi pagal save.


Mūsų asortimente galima rasti dvi [ comfort zone ] produktų linijas, su hialurono rūgštimi.


HYDRAMEMORY- dvigubam 24 val. drėkinimui

SUBLIME SKIN- stangrinimui ir maitinimui


41 views0 comments

Recent Posts

See All

INFORMACIJA

Užsisakykite mūsų naujienas!

KONTAKTAI

Tel. +370 609 99064

©2020 by Kremukai.lt  
Visos teisės saugomos